Hallgatói üzenet MAB látogatásról

2018. október 29., hétfő

Hallgatói üzenet MAB látogatásról

Intézményünk életében hamarosan egy olyan fontos eseményre kerül sor, amelynek keretében az Egyetem működésének,a hallgatók érdekében végzett munkánknak, valamint a hallgatóinknak nyújtott szolgáltatások minőségi értékelésére kerül sor. Ezt az eseményt intézményakkreditációs eljárásnak nevezik, és a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság - mint hivatalos szakmai szervezet - végzi el annak érdekében, hogy a további működésünk során is biztosított legyen az akkreditált státusz, ami az Önök diplomájának nemzetközi elismertségéhez szükséges.

Az akkreditációs eljárásra 2018. november 5-6-án kerül sor, amikor egy 7 fős Látogató Bizottság keresi fel Egyetemünket, és végzi el a felülvizsgálatot.

Az Egyetem akkreditált státuszának újabb öt évre történő meghosszabbításához pozitív akkreditációs határozat szükséges, amelynek megszerzéséhez elengedhetetlen fontosságú a hallgatóink támogató hozzáállása is a felülvizsgálat során a Látogató Bizottság részéről felmerülő akkreditációs kérdések megválaszolásával.

Az akkreditációs eljárás időszaka alatt az oktatás az órarendnek megfelelően zavartalanul folyik, de a Látogató Bizottság egyes tagjai tanórák meglátogatásával, valamint a hallgatókkal folytatott konzultációk által is kívánnak bepillantást nyerni, információkat gyűjteni az intézményünkben folyó munkáról.
Kérem, hogy együttműködésével, a tanórai részvételével segítse az akkreditációs eljárás folyamatát.

Üdvözlettel,
Prof. Dr. Réger Mihály