Tech

2017.05.08 - hétfő

Nyílt szemináriumot tart Dr. Cevat Şener, a Middle East Technical University (Ankara, Törökország) oktatója Big Data Processing címmel az Óbudai Egyetemen. A 2017. május 9-én tartott előadás ingyenes és minden érdeklődő számára nyitott.

2017.04.26 - szerda

A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület célja, hogy népszerűsítse az egyre elterjedő nemzetközi gyakorlatot, és támogassa azokat az egyetemi hallgatókat, akik ezen a területen készítik szak- és diplomadolgozatukat.

2017.04.05 - szerda

A Full-stack fejlesztés című előadássorozatunk harmadik előadását Kertész Gábor tanársegéd tartotta, aki a JavaScript sajátosságai mellett bemutatta a Neumann Kari Kódolás Óráján használt Agar.ÓE nevű játékalkalmazás fejlesztésének menetét is.

2017.04.05 - szerda
Az Óbudai Egyetem az első magyarországi felsőoktatási intézmény, amely állami támogatással vásárolt elektromos autót. A környezettudatos szemlélet elterjesztését az egyetemkiemelt feladatának tartja, hallgatói is számos innovatív környezetbarát műszaki megoldást fejlesztettek, fejlesztenek ki. A nemzetgazdasági miniszter által átadott elektromos autót a közlekedésen kívül oktatási célokra is használja az egyetem, a villamosmérnök hallgatók számára valós mérések végzését teszi lehetővé. Az eseményen több olyan környezettudatos hallgatói innovációt is bemutattak, amelyek szakmai versenyeken, pályázatokon elismerésben részesültek.
2017.04.05 - szerda

Újszerű megoldást találtak az Óbudai Egyetem mérnökei a látássérültek akadálymenetes közlekedésének biztosítására. Elektromos érzékelővel ellátott vakbotot fejlesztettek ki, amely egy speciális vezetőcsíkot követve hangjelzéssel vagy rezgéssel segíti a vakok és gyengénlátók tájékozódását. A rendszert sikeresen tesztelték, amely jelenleg szabadalmaztatási eljárás alatt van.

2017.03.27 - hétfő

A Full-stack fejlesztés című előadássorozatunk második előadását Szabó-Resch Miklós Zsolt, ügyvivő szakértő tartotta, aki többek között a Kockanap programozási versenyek szervezői kihívásaira és a motivációkra világított rá.

2017.03.27 - hétfő

2017. március 13-án az Óbudai Egyetem Neumann János Szakkollégium vendége volt Dr. Charaf Hassan, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék tanszékvezetője, egyetemi tanár, akinek vendégelőadása volt a Szakkollégium nyilvános előadássorozatának nyitánya: “A szoftver ereje” című előadását nagy érdeklődéssel várták a Szakkollégisták, a Neumann Kar hallgatói és munkatársai, külső érdeklődők.

2017.03.22 - szerda
2016.11.24 - csütörtök

A budapesti Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, EGYMI és Kollégium egyik végzős osztálya járt az IT Evolúció kiállításon.

2016.11.14 - hétfő

Az ICT területen a világ egyik legnagyobb vállalata a kínai Huawei, 2008-ban indította útjára a Telecom Seeds for the Future programját.