Fejezetek az információ-technológia kultúrtörténetéből

Oktatási cél: az információtechnológia kiemelkedő fontosságú találmányainak és a megvalósítás kultúrtörténetének valamint összefüggéseinek bemutatása. A kurzus során megismerhetők a találmányok elvei és a tárgyakban megtestesült kreativitás, virtuóz technikai tudás, és esztétika. A feldolgozás kitér a találmányok gyakorlati megvalósítása során felmerült technikai-, szerzői jogi-, és emberi tényezők összefüggéseinek bemutatására is, melyek számos máig tanulságos példákat szolgáltatnak. A találmányokat elindító alapötletek és a megvalósítás buktatóinak ismerete hozzásegítheti a hallgatókat a jövőbeni kreatív megoldások létrehozásához is.

A gyakorlatokon a tárgyalt eszközök közvetlenül is tanulmányozhatók.

A tantárgy egyik fontos célja, hogy segítsen felkészülni az IT Evolúció kiállítás tárlatvezetéseire.

Fejezetek az információ-technológia kultúrtörténetéből