Beágyazott és érzékelőalapú rendszerek

Oktatási cél: A tárgy keretében a hallgatók megismerkednek az alapvető szenzorok működésével, alkalmazásával, a jelek típusaival, szűrési módszerekkel, mérést segítő eszközök használatával, továbbá a beágyazott rendszerek világában használatos alapvető tervezési módszertannal. A képzés során megtanulják a szenzorillesztés és kommunikációs protokollok alapjait. A hallgatók az AVR C programozási nyelvet ismerik meg a gyakorlatban.

Tematika: A félév során az előadáson a hallgatók megismerkednek a szenzorok működésével (aktív, passzív szenzorok, hagyományos, intelligens), mérőhíd működésével, digitális jelfeldolgozással, hagyományos (csöves) és modern képalkotó eszközökkel (CCD, CMOS) távolságmérő szenzorokkal (ultrahangos, lézeres).

A laboros foglalkozáson a hallgatók megismerkednek a C programozási nyelv alapjaival, az Arduino, Microchip Studio fejlesztőkörnyezettel, ATMega mikroprocesszorral, kommunikációs protokollokkal (UART, I2C, SPI), különböző szenzorok (aktív, passzív) illesztésével, programozásával, jelek szűrésével, feldolgozásával.

 

Beágyazott és érzékelőalapú rendszerek