Cukorbeteg döntéstámogató rendszer funkcionalitások fejlesztése

A hallgatók feladatai különböző funkcionalitások fejlesztése az Óbudai Egyetem Élettani Szabályozási Kutatóközpont által fejlesztett cukorbeteg döntéstámogató rendszerhez.

Főbb tematikák:
1) Automata inzulinadagoló rendszerhez kapcsolódó funkcionalitások fejlesztése.
2) Vércukorszint előrejelzéshez kapcsolódó funkcionalitások fejlesztése.
3) Automata naplózási funkciók fejlesztése, back-end integrációja.
4) Third-party rendszerek, hardverek vizsgálata, back-end integrációja.
5) Matematikai modellek vizsgálata, implementálása, back-end integrációja.
6) Big Data adatok elemzése, különböző adatforrások feldolgozása.
7) Webes/mobiltelefonos felületek, komponensek fejlesztése.
8) Objektum alapú univerzális rendszerkomponensek fejlesztése, integrációja.
9) Tesztesetek fejlesztése.

Részletezés:
1) Automata szabályozási funkciók fejlesztése modell alapon és modell függetlenül (modern, robusztus, adaptív szabályozások, gépi intelligencián alapuló szabályozások
(reinforcement learning, egyéb)) fejlesztése; safety funkcionalitások fejlesztése; kód/rendszer architektúra fejlesztése; felhőszámítási rendszerbe történő deploy.
2) Vércukorszint előrejelzés (modell alapú) pontosítása (almodellek beépítése, vizsgálata, másodlagos hatások figyelembe vételének (pl. cirkadián ritmus)).
3) Cukorbetegek naplózásának elősegítését lehetővé tevő automatizmusok kialakítása (pl. étkezésfelismerés, fizikai aktivitás felismerés).
4) AndroidAPS, OpenAPS rendszerek vizsgálata, funkcionalitások elkülönítése, integrálása, aktivitáskövető rendszerek (pl. GHealth) integrálása.
5) Vércukorháztartási modellek, HbA1c modellek, fizikai aktivitási modellek, stb. vizsgálata, implementációja, integrálása, automata identifikálási funkcionalitások fejlesztése.
6) Klinikai és nem klinikai mérési adatok elemzése, feldolgozása, adatgyűjtési módszerek kidolgozása, implementálása.
7) Egyes funkcionalitások API-n keresztüli elérésének kidolgozása, eredmények megjelenítése adott felületeken, diagramokban, beavatkozó jelelkben.
8) Szabványos adatcsere felületek, interfészek fejlesztése, valamint univerzális komponensek (pl. Runge-Kutta megoldó, stb) fejlesztése.
9) Az egyes komponensek, modulok, stb. adott követelményrendszer szerinti analízisének kidolgozása, tesztesetek fejlesztése (pl. kódminőség, kódrefakt automatizmusok, unit-tesztek).

Elvárt kompetenciák:
Python/MATLAB/Julia, alapvető komplex rendszerismeretek
Angol nyelvismeret
Nagyfokú önállóság, de egyúttal csapatban való részvétel