A jelentkező hallgatóknak lehetőségük van bekapcsolódni egy kutatásba, melynek célja egyrészt új típusú humán-gép interfészek kifejlesztése, másrészt a felhasználók fizikai és mentális állapotának (fáradtság, fókuszáltság, stressz) érzékelése és előrejelzése.
Ehhez felhasználunk mozgásérzékelőkből, izomaktivitás mérő (elektromiográfial, EMG), véroxigénszint-mérő szenzorokból érkező jeleket. A speciális helyeken elhelyezett szenzorok adatait mesterséges intelligencia alapú jelfeldolgozással elemezve olyan információkat tudunk kinyerni, mint például különböző kézgesztusok, kifejtett izomerő nagysága, szívfrekvencia-variabilits, stb.
A téma keretein belül olyan innovatív viselhető eszközök (wearable devices) és hozzájuk kapacsolódó jelfeldolgozó és prediktáló rendszerek fejlesztésében vehetnek részt a hallgatók, amelyek képesek az izom fáradtság és különböző mozdulatok detektálására, ezáltal segítve például a munkahelyi sérülések elkerülését, vagy ipari robotokkal való hatékony interakciót. A hallgatók ötleteikkel és kreativitásukkal hozzájárulhatnak új termékek kifejlesztéséhez, megismerkedhetnek az EMG és egyéb biojelek feldolgozásához alkalmazható mesterséges intelligencia algoritmusok használatával, valamint részt vehetnek az ELKH Természettudományi Kutatóközpont, a MindRove Kft, valamint a haditengerészeti rendszereket gyártó francia Naval Group közös kutatás-fejlesztési porjektben.