Oktató-gyakorló áramkörök fejlesztése „Szenzorfejlesztés” egyetemi hallgatói laboratórium céljára

Ha körbe nézünk, rengeteg féle beágyazott fejlesztői eszközt találhatunk, kidolgozott oktatási anyagokkal, főképp a robotika és az IOT területén, azonban meglehetősen hiányos a szenzorikát, érzékelést bemutató fejlesztői eszközök listája. A hallgató feladata egy ilyen hardver csomag elkészítése a Szenzorfejlesztés című tárgy labor órájának támogatásához.

A munka során a hallgató egy ismert hardver platformhoz (MSP430-Launchpad vagy STM32-Nucleo) valósít meg különböző érzékelési, méréstechnikai eljárásokat bemutató elektronikai paneleket az induktív, optikai, kapacitív, ultrahangos és mágneses alapú pozíció- és tárgyérzékelés területén (a végső lista egyeztetés tárgya), majd ezeket életre kelteni működő firmware-rel, és az elért eredményeket dokumentálni.

A feladat részét képezi a hallgatói laboratóriumi feladatlapok kidolgozása is, melyek az elméleti háttér, az összeállítási utasítás, a laboratóriumi mérési feladatok és a programozási iránymutatás összefoglalását tartalmazzák.

A munka során az alábbi ismeretekben lehet elmélyülni, tapasztalatot szerezni: nyáktervezés, analóg és digitális hardver ismeret, forrasztás, méréstechnika, fizika, beágyazott szoftverfejlesztés.

A téma felvétele előtt személyes konzultáció szükséges.