Oktató robotok hatékonyságvizsgálata, alkalmazhatóságának, technikai és infrastrukturális beépülésének elősegítése oktatási környezetekben

Lényegi kérdésként “ A robotika az oktatásban”  területet járja körül a téma. Egyrészt a közvetlen és közvetett kognitív tanulási folyamatokba kell a robotok kínálta funkciókat elhelyezni, megvizsgálva az innovatív technológia tanulási hatékonysági (affektív és kognitív) szintjét. Másodsorban, a robotoknak, mint oktatásmódszertani eszközöknek a szerepeit kell feltárni különböző tudományterületeken és feltérképezni a kiaknázatlan lehetőségeket legyen az műszaki, művészeti vagy akár természettudományi képzési terület közép és felsőoktatási szinteken. A hallgató feladata, hogy felmérje a robotizált megoldásoknak az alkalmazását egy tetszőlegesen választott oktatási szinten, amit mint potenciált kell érvényesíteni az iskolákban. Ehhez terveket készíteni és minta-alkalmazásokkal jó gyakorlatokat modellezni.