PRV (pulse rate variability) érték meghatározása PPG szenzorral

A különféle fitnesz megoldásokban a szívfrekvencia mérése elterjedt szolgáltatás. A régebb óta létező – és a mai napig megbízhatóbbnak tekinthető – mellkaspántos (ECG) megoldások mellett megjelentek az optikai elven (PPG) működő eszközök is (akár karórába integrálva). A szívfrekvencia mérés során rögzített nyers adatokból szívfrekvencia-variabilitás (HRV – hearth rate variability) is származtatható, ami az idegrendszer működésének vizsgálata szempontjából fontos fiziológiás paraméter (valójában egy paraméter-halmaz, a kiindulási adatok különféle feldolgozása következtében). Az utóbbi időben a PPG mérésből származtatott PRV (pulse rate variability) érték használata is megjelent (bár az még nem egyértelmű, hogy mely szituációkban alkalmazható a HRV érték helyett a PRV érték).

A gyártók (pl. Maxim) már kész modulokat biztosítanak az optikai pulzusméréshez, azonban ezek tipikusan „nyers” adatok, amelyek további feldolgozása szükséges. Az adatok feldolgozására különféle módszerek (számítási eljárások) ismertek. A szenzorok működése több tíz paraméteren keresztül befolyásolható, a technikai paramétereken túl ezek között megtalálhatók a mérés különböző jellemzőit befolyásoló paraméterek is (ezeket a gyártói leírás részletesen taglalja).

Feladat egy piacon elérhető, I2C alapú PPG szenzor modul rendszerbe illesztése (a mikrovezérlő kártyát és a szenzor modult biztosítjuk), a különböző beállítási paraméterek és adat kalkulációs algoritmusok vizsgálata a PRV érték meghatározásához szükséges adatok kinyeréséhez. A feladat lényeges eleme ismételhető teszt mérések megtervezése és dokumentált végrehajtása.