Tanulásmódszertan

Oktatási cél: A tantárgy célja kettős. Egyrészt a hallgatók megismerik a legújabb tanulásmódszertani ismereteket, választ kapnak arra, hogyan szükséges és érdemes a felsőoktatási ismereteket elsajátítani, szintetizálni, logikai ismereteket és időmenedzsment ismereteket sajátítanak el.
E mellett megismerik az intézményt és a kart, valamint a számukra kínált lehetőségeket, intézményi szemléletmódot kapnak. Megismerik az Egyetem, a Karok és egyéb szervezeti egységek kapcsolatrendszerét, az egyetemi innovációs ökoszisztémát és ezek elemeit (inkubáció, szolgáltatások), szakmai ösztöndíjaktámogatás típusokat, specializációkat, szakági szervezeteket (IEEE, NJSZT), szakkollégiumi és tehetséggondozási rendszert.

Tematika: Az Egyetemmel, az egyetemi élettel, viselkedési normákkal, ügyintézéssel, a képzéssel kapcsolatos ismeretek; Tanulási módszerek, stratégiák, technikák a felsőoktatásban, műszaki, informatikai területen, az információs társadalomban. Csoportmunka / egyéni tanulás. Tehetséggondozás (táltos kurzusok, mentorrendszer, szakmai körök (Neumann Szakkollégium), versenyek, TDK). Kutatási lehetőségek az Egyetemen. Hallgatói projektek. Tanulástervezés. Felkészülés az előadásokra, gyakorlatokra, konzultációkra. A hatékony és eredményes vizsgafelkészülés tanulási technikái. Tanulási időmenedzsment.

https://nik.uni-obuda.hu/targyleirasok/wp-content/uploads/2024/09/TTK-Tanul%C3%A1sm%C3%B3dszertan-2024-25-1-1.pdf