A PlatypOUs oktatási és kutatási célú mobil robotplatform fejlesztése

A mobil robotok jelentősége vitathatatlan akár az ipari logisztika, akár a szélesebb értelemben vet szerviz robotika területén. Éppen ezért a mobil robotok irányítására az oktatásban is nagyobb hangsúlyt kell fordítani. Az Óbudai Egyetem Bejczy Antal iRobottechnikai központja célul tűzte ki egy kis költségvetésű, nyílt forrású oktatási mobil platform létrehozását, amely segítségével a hallgatók valós rendszeren kísérletezve ismerhetik meg a robotirányítás elméletét és gyakorlatát. Nyíltforrású oktatási és kutatási rendszer lévén nagy hangsúlyt fektetünk a jó minőségű példa alkalmazásokra és a dokumentációra.

A PlatypOUs platform fejlesztését az Óbudai Egyetemen tanuló, lelkes nemzetközi csapat végzi. A csapat aktuális feladataihoz illeszkedve tudunk konkrét szakdolgozat témát kiírni.

A feladathoz szükséges ismeretek:

• Python és/vagy C++ nyelvek
  • Git verziókövető rendszer (GitHub)
  • Robot Operating System (ROS)
  • Szerveroldali webes technológiák: Node.js, Express.js, Socket.io

A feladat részletezése:

• A PlatypOUs robot megismerése
  • A fejlesztési célkitűzések megfogalmazása
  • Architektúra terv és megvalósítási terv készítése
  • Implementáció
  • Tesztelés és dokumentáció

A feladat során a Hallgatónak lehetősége lesz megismerkednie és bekapcsolódnia a Bejczy Antal iRobottechnikai Központban folyó kutatási feladatokkal.