OTDK eredmények

A Neumann János Informatikai Kar hallgatói az évek során folyamatosan, a két évente megrendezésre kerülő OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) rendszeres versenyzői, ahol kiemelkedő szakmai pályamunkáik bemutatásával megmérettetnek és rendszerint dobogós helyezéseket értek el, és érnek el mind a mai napig. Ezek részletes, évek szerinti lebontása alább található. Minden hallgatónak és témavezetőjének ezúton is gratulálunk!

A Neumann János Informatikai Kar 2021. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Győr)

1. helyezett
Hallgató: Puskás Melánia
Dolgozat: Élettani folyamatok paraméterbecslése mesterséges intelligencia használatával
Konzulens: Dr. Drexler Dániel András

Különdíj
Hallató: Gulyás Oldal Laura
Dolgozat: Kézgeometria és tenyérfelismerés alapú biztonsági beléptetőrendszer
Konzulens: Kovács András

Különdíj
Hallató: Druzsin Kristóf
Dolgozat: Vesecsere programokban használt algoritmusok programozása és elemzése
Konzulens: Dr. Biró Péter, Dr. Fleiner Rita

OTDK Had- és Rendészettudományi Szekció (Helyszín: Budapest)

2. helyezett
Hallgató: Váraljai Gábor
Dolgozat: Lövedék észlelés és elkerülés gépi látás segítségével Unity 3D-ben
Konzulens: Dr. habil. Szénási Sándor

OTDK Informatika Tudományok Szekció (Helyszín: Budapest)

Különdíj
Hallgató: Szabó-Gali Ákos
Dolgozat: Tűzijáték Algoritmus alkalmazása kétdimenziós Inverz Hőközlési Probléma megoldására
Konzulens: Dr. habil. Felde Imre, Dr. habil. Szénási Sándor

A Neumann János Informatikai Kar 2019. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Budapest)

1. helyezett
Hallgató: Czinder Vendel Bence, Németh Koni
Dolgozat: Kiterjesztett valóság megvalósítása Microsoft Kinect segítségével
Konzulens: Dr. habil. Molnár András, Dr. Stojcsics Dániel Zoltán

1. helyezett
Hallgató: Kréth Csaba Károly
Dolgozat: Retrofit okosotthon világítás kapcsoló
Konzulens: Lovas István, Somlyai László

Különdíj
Hallgató: Balina Bálint
Dolgozat: Goldsprint mérőeszköz fejlesztése
Konzulens: Szabó-Resch Miklós Zsolt

OTDK Informatika Tudományok Szekció (Helyszín: Budapest)

2. helyezett
Hallgató: Tóth Bence Tamás
Dolgozat: Fák növekedésének szimulálása környezeti hatások fényében
Konzulens: Dr. Szénási Sándor

2. helyezett
Hallgató: Czakó Bence Géza
Dolgozat: Daganatos betegségek kezelését elősegítő robusztus szabályozási módszerek kidolgozása
Konzulens: Prof. Dr. Kovács Levente Adalbert

Különdíj
Hallgató: Kása Barnabás Máté
Dolgozat: Titkosított peer-to-peer fájlátvitel
Konzulens: Dr. Szénási Sándor

Különdíj
Hallgató: Nagy Dávid
Dolgozat: „Mesterséges Intelligencia” TPS játékban
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

Különdíj
Hallgató: Dankó Bence
Dolgozat: A magyar jelnyelvi ujjábécé kézjeleinek felismerése rekurrens konvolúciós neurális hálózat segítségével
Konzulens: Kertész Gábor

OTDT Prezentációs díj I. helyezés
Hallgató: Czakó Bence Géza
Dolgozat: Daganatos betegségek kezelését elősegítő robusztus szabályozási módszerek kidolgozása
Konzulens: Prof. Dr. Kovács Levente Adalbert

A Neumann János Informatikai Kar 2017. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Dunaújváros)

1. helyezett
Hallgató: Czakó Bence Géza
Dolgozat: Quadcopter robusztus fixpont transzformáció alapú nemlineáris adaptív szabályozása
Konzulens: Dr. Kósi Krisztián

2. helyezett
Hallgató: Flaska Viktor, Mezei József
Dolgozat: Drón detektor korrelációs és lenyomatképző eljárások segítségével
Konzulens: Dr. habil. Molnár András

3. helyezett
Hallgató: Golarits István, Tóth Máté István
Dolgozat: Nyelőcső szövet szerkezeti elváltozásának detektálása képfeldolgozás segítségével
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

OTDK Informatika Tudományok Szekció (Helyszín: Veszprém)

3. helyezett
Hallgató: Balázs Elemér, Szendy Bence
Dolgozat: Egyidejű lokalizálás és térképezés Turtlebot II típusú robottal
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Szabó-Resch Miklós Zsolt

Különdíj
Hallgató: Varga Tamás Gábor
Dolgozat: Adatpárhuzamos elérést biztosító láncolt lista kifejlesztése és implementációja GPGPU segítségével
Konzulens: Dr. Szénási Sándor

OTDT Prezentációs díjra javasolt
Hallgató: Balázs Elemér, Szendy Bence
Dolgozat: Egyidejű lokalizálás és térképezés Turtlebot II típusú robottal
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Szabó-Resch Miklós Zsolt

A Neumann János Informatikai Kar 2015. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Budapest)

1. helyezett
Hallgató: Kiss Dániel
Dolgozat: Tumorsejtek in vitro szelekciós kísérleteinek szimulációja rácsfüggetlen sejtautomata modell segítségével
Konzulens: Dr. Sergyán Szabolcs, Dr. Lovrics Anna (MTA TTK)

1. helyezett
Hallgató: Bényi Ferenc Zsolt
Dolgozat: Titán-nitrid elektródák sejtkárosító hatásának vizsgálata patkányok digitalizált agyi metszetein
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Dr Wittner Lucia (MTA TTK)

1. helyezett
Hallgató: Mihályi Martin
Dolgozat: Könyvdetektálás és felismerés a könyvespolcról készült képen
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Windisch Gergely

1. helyezett
Hallgató: Lovas István
Dolgozat: GPS alapú kamera stabilizátor robotrepülőgéphez
Konzulens: Dr. Molnár András, Dr. Stojcsics Dániel

2. helyezett
Hallgató: Bäck Konstantin
Dolgozat: Luca – dokumentum konverter látássérülteknek
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Varsányi Petra, Fegyvári Zsolt
Dolgozat: Automatikus érhálózat szegmentálás és mikroaneurizma detektálás klaszterezési módszerekkel retina felvételeken
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Sergyán Szabolcs

3. helyezett
Hallgató: Bartha Márk, Simándi Gergely
Dolgozat: Meteorológiai észlelők támogatása gépi látó rendszerrel
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Sergyán Szabolcs

3. helyezett
Hallgató: Hermann Zoltán
Dolgozat: Élő testvizualizáció mobil környezetben
Konzulens: Dr. Póser Valéria, Mátételki Péter (MTA SZTAKI)

Különdíj
Hallgató: Molnár Gyula Máté
Dolgozat: Számítógépes programok kézgesztusok általi vezérlése
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

OTDT Prezentációs díjra javasolt
Hallgató: Kiss Dániel
Dolgozat: Tumorsejtek in vitro szelekciós kísérleteinek szimulációja rácsfüggetlen sejtautomata modell segítségével
Konzulens: Dr. Sergyán Szabolcs, Dr. Lovrics Anna (MTA TTK)

Óbudai Egyetem kiemelt különdíja
Hallgató: Kiss Dániel
Dolgozat: Tumorsejtek in vitro szelekciós kísérleteinek szimulációja rácsfüggetlen sejtautomata modell segítségével
Konzulens: Dr. Sergyán Szabolcs, Dr. Lovrics Anna (MTA TTK)

A Neumann János Informatikai Kar 2013. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Kecskemét)

2. helyezett
Hallgató: Kocsis Miklós
Dolgozat: Scoliosis állapotelemző rendszer
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

OTDK Informatika Tudományok Szekció (Helyszín: Budapest)

1. helyezett
Hallgató: Fugerth Máté
Dolgozat: Autonomus – autonóm autó navigációjának megvalósítása
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Bányai S. Balázs, Buchwarth Domonkos
Dolgozat: Biztonságos jelszókezelés okostelefonnal
Konzulens: Dr. Kutor László

Különdíj
Hallgató: Bányai S. Balázs, Buchwarth Domonkos
Dolgozat: Biztonságos jelszókezelés okostelefonnal
Konzulens: Dr. Kutor László

OTDK Had- és Rendészettudományi Szekció (Helyszín: Budapest)

3. helyezett
Hallgató: Bobvos Péter, Czimeth András
Dolgozat: Többszintű tenyéralapú biometrikus azonosítórendszer
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

A Neumann János Informatikai Kar 2011. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Baja)

3. helyezett
Hallgató: Koletár Dávid, Lőrik István
Dolgozat: Tartalom alapú keresés képi adatbázisokban
Konzulens: Sergyán Szabolcs

3. helyezett
Hallgató: Rozovits Mihály
Dolgozat: ASHAQ – Automatic Shape Acquisition
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

OTDK Informatika Tudományok Szekció (Helyszín: Budapest)

1. helyezett
Hallgató: Pozsegovics Péter, Szántó Balázs
Dolgozat: Sketch4Match – Interaktív tartalom alapú keresőrendszer
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Sergyán Szabolcs

2. helyezett
Hallgató: Csaba György, Somlyai László
Dolgozat: Gépi látáson alapuló akadályelkerülés
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

2. helyezett
Hallgató: Reményi Attila László, Bándi István Imre
Dolgozat: Nagyfelbontású digitális szöveti képek kötegelt feldolgozása
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Kozlovszky Miklós

2. helyezett
Hallgató: Incze Gáspár, Bíró Dávid, Bíró Tamás
Dolgozat: Mozgáskorlátozottak életvitelét támogató eszközök beszédvezérelt irányítása
Konzulens: Dr. Kutor László

3. helyezett
Hallgató: Ács Sándor
Dolgozat: Átjárhatósági problémák megoldása számítási fürtök és felhő infrastruktúrák között
Konzulens: Dr. Kozlovszky Miklós

Innovációs kiemelt különdíj
Hallgató: Pozsegovics Péter, Szántó Balázs
Dolgozat: Sketch4Match – Interaktív tartalom alapú keresőrendszer
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán, Sergyán Szabolcs

Különdíj
Hallgató: Helmich Gábor
Dolgozat: Bluetooth alapú lakásvezérlés és automatizálás
Konzulens: Léczfalvy Ádám, Dr. Molnár András

Artemis különdíj
Hallgató: Csaba György, Somlyai László
Dolgozat: Gépi látáson alapuló akadályelkerülés
Konzulens: Dr. Vámossy Zoltán

A Neumann János Informatikai Kar 2009. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Miskolc)

1. helyezett
Hallgató: Stojcsics Dániel, Léczfalvy Ádám
Dolgozat: Katasztrófavédelmi és kárelhárítási célú pilótanélküli robotrepülőgéprendszer
Konzulens: Dr. Molnár András

1. helyezett
Hallgató: Mavridisz Vaszilisz, Somlyai László (KVK), Gál Béla (KVK)
Dolgozat: Lézerszkennerrel támogatott körbelátórendszer önjáró roboton
Konzulens: Vámossy Zoltán, Sándor Tamás (KVK)

3. helyezett
Hallgató: Kun Attila József
Dolgozat: Közúti forgalomfigyelő rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Kánnai István, Balogh Róbert, Varga Brigitta
Dolgozat: iTES forgalomfigyelő rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

OTDK Informatika Tudományok Szekció (Helyszín: Debrecen)

1. helyezett
Hallgató: Nagy Attila
Dolgozat: Videoszekvencia felbontásának és minőségének javítása super-resolution technika alkalmazásával
Konzulens: Vámossy Zoltán

1. helyezett
Hallgató: Kocsi Zsolt
Dolgozat: Strukturált fény és de Bruijn szekvenciák az autonóm robotnavigációban
Konzulens: Dr. Molnár András, Dr. Kutor László

3. helyezett
Hallgató: Nézics András (ROIK), Takács Gábor (ROIK)
Dolgozat: Intelligens hűtőszekrény
Konzulens: Dr. Seebauer Márta (ROIK)

Különdíj
Hallgató: Cseri Orsolya Eszter, Kerti Ágnes
Dolgozat: 3DPLUSZ, 3D rekonstrukciós rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

Különdíj
Hallgató: Ács Sándor
Dolgozat: Sérülékenység vizsgálat grid rendszerekben
Konzulens: Kozlovszky Miklós

Különdíj
Hallgató: Nagy Gabriella, Véső Tamás
Dolgozat: Információs és tájékozódási rendszer mobiltelefonra
Konzulens: Ladányi Zoltán, Dr. Kutor László

A Neumann János Informatikai Kar 2007. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Győr)

1. helyezett
Hallgató: Mornailla László, Pekár Tamás Gábor, Solymosi Csaba Gergő
Dolgozat: PALCOM Navigáció és térképezés PAL-optika alkalmazásával
Konzulens: Vámossy Zoltán

2. helyezett
Hallgató: Németh Zoltán, Macsicska Dávid
Dolgozat: JAVA alapú arcfelismerés megvalósítása mobiltelefonnal
Konzulens: Ladányi Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Tóth András, Benedek Balázs
Dolgozat: Virtual Hand – Jelbeszéd felismerő rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

Pro Scientia Aranyérmesek Társasága különdíja
Hallgató: Tóth András, Benedek Balázs
Dolgozat: VirtualHand – Jelbeszéd felismerő rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

OTDK Informatika Tudományi Szekció (Helyszín:)

Különdíj
Hallgató: Kertész Tamás, Rieger Péter László, Szolyka Sándor
Dolgozat: TransMotion – Emberi mozgás digitalizálása
Konzulens: Vámossy Zoltán

Különdíj
Hallgató: Czimbalmos Péter, Galamb Barnabás, Jónás Viktor Zoltán
Dolgozat: Nustat sejtmagdetektáló és elemzõ rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

A Neumann János Informatikai Főiskolai Kar 2005. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: SZIE Gödöllő)

1. helyezett
Hallgató: Tóth Ákos, Hirschberg Péter
Dolgozat: CCExplorer Projekt
Konzulens: Vámossy Zoltán

1. helyezett
Hallgató: Czimbalmos Péter, Jónás Viktor, Seres Gábor
Dolgozat: Traffic Assistance – BiKER (Biztonságos Közlekedést Elősegítő Rendszer)
Konzulens: Vámossy Zoltán

1. helyezett
Hallgató: Windisch Gergely
Dolgozat: Nyelvfelismerés természetes nyelvek jellemzőinek elemzésével
Konzulens: Dr. Csink László

2. helyezett
Hallgató: Bedők Dávid, Szirbik Ferenc
Dolgozat: Poseidon navigációs rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán, Molnár András

2. helyezett
Hallgató: Kajtár Lehel, Sziráczki Zsolt
Dolgozat: Red-CAN, távdiagnosztika CAN hálózatokon
Konzulens: Vámossy Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Máthé Balázs
Dolgozat: GPS vezérlésű fedélzeti robotpilóta rendszer
Konzulens: Molnár András

3. helyezett
Hallgató: Berecz Szabolcs, Kovács Róbert, Kúthy Előd Zoltán
Dolgozat: AMBER – Automated Mapping of roBot EnviRonment
Konzulens: Vámossy Zoltán

OTDK Informatika Szekció (Helyszín: ELTE)

2. helyezett
Hallgató: Dely Kristóf Jakab
Dolgozat: A Morph technika – DKJ Morpher
Konzulens: Vámossy Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Hochdorfer Norbert, Kelemen Tamás
Dolgozat: Internetes tartalom optimalizálása mobiltelefonra
Konzulens: Dr. Kutor László, Ladányi Zoltán

Különdíj
Hallgató: Szabó Miklós Zsolt
Dolgozat: IntAIBO – Interneten keresztüli platformfüggetlen AIBO navigáció
Konzulens: Vámossy Zoltán

Különdíj
Hallgató: Jécsák Péter, Hrenkó Tamás
Dolgozat: MobilEye
Konzulens: Dr. Kutor László

A Neumann János Informatikai Főiskolai Kar 2003. évi OTDK díjazottjai

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Debrecen)

1. helyezett
Hallgató: Balázs András, Pécskai Balázs, Supola Balázs
Dolgozat: FOBOT, a hatlábú mobil robot
Konzulens: Vámossy Zoltán, Molnár András

1. helyezett
Hallgató: Bordás Henrik
Dolgozat: Automata ujjlenyomat felismerő rendszer belépés vezérléshez
Konzulens: Vámossy Zoltán, Dr. Kutor László, Persa Tibor

2. helyezett
Hallgató: Maurer Támás, Kókai Gábor
Dolgozat: OTC project – objektum követése mozgatható kamerával
Konzulens: Vámossy Zoltán

3. helyezett
Hallgató: Fekete Bálint, Nyitrai László
Dolgozat: Ultrahangos távolságmérés nem, illetve gyengén látók számára
Konzulens: Vámossy Zoltán, Molnár András

Különdíj
Hallgató: Király Károly, Konrát Andor, Kvaka Zoltán
Dolgozat: MOBITRACE, GSM alapú adatátvitellel megvalósított műholdas járműkövető rendszer
Konzulens: Dr. Kutor László

OTDK Informatika Szekció (Helyszín: Győr)

2. helyezett
Hallgató: Kertész Csaba
Dolgozat: Szteganográfia és rejtjelezés
Konzulens: Vámossy Zoltán, Fleiner Rita

2. helyezett
Hallgató: Dobróka Zoltán
Dolgozat: SMS alapú távvezérlés és távfelügyelet
Konzulens: Dr. Kutor László

3. helyezett
Hallgató: Bors Bálint, Horváth Rudolf, Safranka Mátyás
Dolgozat: CERBERUS projekt – beléptető biztonsági rendszer
Konzulens: Vámossy Zoltán

Különdíj
Hallgató: Tóth Ildikó
Dolgozat: Dinamikus WAP oldalak tervezése és megvalósítása
Konzulens: Dr. Kutor László

Különdíj
Hallgató: Fazekas László, Kladek Dávid
Dolgozat: Környezet-feltérképezés szenzorokkal (Environment Mapping)
Konzulens: Vámossy Zoltán

A Neumann János Informatikai Főiskolai Kar 2001. évi OTDK díjazottjai

OTDK Pedagógia Szekció (Helyszín: Veszprém)

1. helyezett
Hallgató: Cserfalvi Annamária
Dolgozat: Jelnyelvi oktatórendszer
Konzulens: Dr. Kutor László

OTDK Műszaki Tudományi Szekció (Helyszín: Budapest, BME)

2. helyezett
Hallgató: Zsiga Róbert, Fábián Tibor
Dolgozat: Festhor, lépegető mobilrobot
Konzulens: Dr. Kutor László

Dicséret
Hallgató: Lancsarics Viktor, Meleg Tamás
Dolgozat: Marvin, univerzális robotszimulátor
Konzulens: Vámossy Zoltán

OTDK Informatikai Szekció (Helyszín: Eger)

Különdíj
Hallgató: Miklós Árpád
Dolgozat: Szuperskalár processzorszimulátor
Konzulens: Dr. Sima Dezső