A Virtuális Kutató Laboratórium (VKL) PhD programja

Mi a VKL?

Az előd laboratóriumok tapasztalatai és a szakterületi fejlődés igénye alapján alapított VKL az AIAMDI kutató laboratóriuma, amelyben a munka mérnöki modellezési platformon működő autonóm kísérleti modell-rendszereket fejlesztő PhD hallgatói kutatási projektekben fog folyni. A PhD hallgatók tudományos kutatása főként rendszerekből szervezett szituáció-vezérelt struktúrákkal kapcsolatos, integrálható informatikai és matematikai eredmények létrehozására fog irányulni. A VKL saját megújuló modellezési platformja, a Dassault Systémes S. A. által üzemeltetett világszínvonalú 3DEXPERIENCE platformban, teljes felhőszolgáltatással áll PhD hallgatók rendelkezésére.

Miért a VKL-ben kutassunk?

A VKL-ben modellcentrikus kutatásra van lehetőség, a legfejlettebb elméleti, módszertani és rendszertani alapokon működő, ugyanakkor professzionális szakmai tudást igénylő, a kutatás-intenzív ipar élvonalában bevált tudományos-mérnöki platformon. A PhD kutatási eredmények és azok projektbeli fejlődésének lépései autonóm modellekben, aktívan megőrződnek, azok korlátlan ideig reprodukálhatók, bizonyíthatók, magyarázhatók és fejleszthetők. Az eredmények kiber-fizikai-biológiai rendszer-konfigurációk kíber egységeiben, fizikai kísérletekhez és verifikációs vizsgálatokhoz felhasználhatók. A VKL platformjának professzionális felhő környezete az iparvállalatokkal közös, globális részvételű PhD projektek soha nem látott lehetőségét biztosítja. Az AIAMDI-VKL tudományos, szakmai és gyakorlati előkészítése elsősorban az IEEEXplore digitális könyvtárban elérhető tudományos publikációkból ismerhető meg.

PhD projekt a VKL-ben

A VKL programjában részt vevő hallgató négyéves PhD kutatását a platformon konfigurált projektben végzi, új tudományos eredményeit, teljes feladat-integrációban, itt hozza létre. A platformon élvonalbeli bizonyított projektmenedzselés áll rendelkezésre. A felhőprojektben a résztvevők speciális PhD kutatási szerepük alapján jutnak eszközökhöz. A projekt résztvevői a platformon globálisan korlátlanul szervezhetők.

PhD kutatási témák a VKL-ben

jelenleg rendelkezésre álló, akkreditált doktori témák funkcionális organikus alak és flexibilis test modelljeivel, rendszerszintű modellek virtuális végrehajtásához alkalmas viselkedés-ábrázolásokkal (RFLP struktúra F és L szintű komponenseiben, Dymola, LCM, stb. modellek), integrált szimuláció-folyamatokkal, kontextuális modell-struktúrákkal, valamint kiber-fizikai-biológiai struktúrák és az azokat ábrázoló modellrendszerek közötti autonóm kommunikációval kapcsolatosak. Az eredmények modell-ábrázolásainál alapvetőek a modellek autonóm működését biztosító külső és belső kontextus-struktúrák, ezekben algoritmusok, eljárások, függvények stb. Az AIAMDI nyitott új témák és témavezetőik befogadására. A VKL törekszik arra, hogy elsősorban a platform kutatási szintű felhasználóitól, valós ipari és egyéb problémákra kiírt témákat és ezekhez autentikus témavezetést kapjon.

Hallgatók jelentkezését várjukakik szeretnének részt venni a VKL alapításában, mint motivált PhD hallgatókból szerveződő kutatócsoport, a VKL csapat tagjai, és akik, miközben saját PhD témájukban kutatásukat végzik a platformon, a VKL helyi platform menedzselését és a platform üzemeltetőjének platform-menedzsmentjével való kapcsolattartást is el fogják látni. Páratlan lehetőség a PhD hallgató számára megismerni egy professzionális kutatási környezetet, amelyben a világ élvonalában dolgoznak kutatók és fejlesztők. VKL-ben PhD fokozatot szerző hallgatók kiváló karrier lehetősége és pályakilátása nem kétséges. A PhD képzésre való jelentkezésről itttalálható aktuális információ. 

PhD a jövő kutatói számára

A VKL a jövő igényeit képviselő, merőben új egyetemi hallgatói kutatási tevékenységet készül megvalósítani. A VKL-ben alapul vett kutatás követi a magas szinten automatizált és korlátlanul integrálható, az autonóm működések irányában fejlődő rendszerek világát, ahol a középpontban virtuális terek és kiber-egységek irányítanak. A fejlődést nagyrészt alkalmazott informatikai, hátterükben főként alkalmazott matematikai és rendszertudományi kutatások határozzák meg. Ez nagyon illik az AIAMDI jövőjébe, ezért a VKL alapításának ennek a művelése a célja. A VKL tartalmában és működésében élvonalbeli mérnöki-tudományos fejlesztésben bevált platformon alapul, így a PhD hallgatók számára éles környezetben végzett kutatást tesz lehetővé. A VKL platformja a kabinet hálózati és kliensállomási viszonyai között, üzemszerű próba során stabilnak bizonyult, technikailag is készen áll PhD hallgatók fogadására.

Stratégiai partnereket keresünk

Annak érdekében, hogy a PhD hallgatók közvetlenül hasznosítható eredményeket produkáljanak, a VKL PhD projektjeibe tudást és tapasztalatot kell behozni, főként a platformon kutatást végző iparvállalatoktól és intézményektől. Ezek az eredmények azután a PhD projektben globálisan, aktív működésükben ellenőrzötten bármikor és bárhol elérhetők. Elsősorban iparvállalatokkal közösen megvalósítható, a platformunkon végzett kutatási témákhoz és a velük kapcsolatos témavezetéshez keresünk stratégiai partnereket.

Kapcsolat

Prof. Dr. habil. Horváth László
horvath.laszlo@nik.uni-obuda.hu
1034 Budapest, Bécsi u. 96/B
+ 36 1 666 5524