A gazdaságinformatika egy olyan integratív tudományterület, amely az üzleti tudományokat ötvözi az információs technológiával és a számítástechnikával, felkészítve a végzősöket arra, hogy képesek legyenek hatékony informatikai megoldásokat kínálni különböző szervezeti helyzetekre és folyamatokra.
Ezzel összhangban a gazdaságinformatika egy olyan határterület, amely nyitott más tudományágak irányában is. A végzett hallgatók képesek megérteni az információs rendszerek hatásait, és megvizsgálni, hogyan lehet a szervezetek digitális átalakulását támogatni rendszereinek kialakítását optimalizálni a teljes automatizálás felé vezető úton. A gazdaságinformatikus szakemberek a kutatásban és az üzleti életben egyaránt jó eséllyel tudnak elhelyezkedni, hiszen képesek rendszerek elemzésére és -szervezésre, üzleti és információs rendszerek tervezésére és (információs) rendszerek fejlesztésére.
A gazdaságinformatikus mesterképzés tantervét a Neumann János Informatikai Kar és a Keleti Károly Gazdasági Kar szakértői, valamint iparági szakértők alakították ki. A modern, digitalizáció központú, komplex szakmai programon belül a közgazdaságtani ismeretkörök oktatását a Keleti Kar, az informatikai ismeretek oktatását a Neumann Kar valósítja meg. A pénzügyi technológiák specializáció ismeretköreinek oktatása iparági szakértők bevonásával valósul meg.
Specializáció
Pénzügyi technológiák specializáció