Személyre szabott terápia az autizmus spektrumban a súlyos rendellenességek megelőzése érdekében – workshop

Időpont: 2024. november 18. 13:00-16:00

Helyszín: Óbudai Egyetem NIK BA F.09

Az autizmus spektrum zavar (Autism Spectrum Disorder – ASD) növekvő tendenciát mutat (44-ből 1 gyermek érintett) amely különféle kognitív problémák formájában jelentkezik. A “social blindness”, vagyis a mások által mutatott érzelmek felismerésének képességének hiánya sajnos egyre gyakoribb kórkép. A terapeuták személyre szabott, kiscsoportos vagy egyszemélyes terápián kezelik az ASD-s gyermekeket. A terápia költséges, humán-erőforrás tekintetében alacsony a kapacitás, a terápiák ezen okokból jellemzően rendszertelenek. Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának részvételével megvalósított „ETAP” projekt célja megnövelni a terápiás kapacitást egy kétirányú digitális terápiás megoldás létrehozásával.  A megoldás ötvözi a mesterséges intelligencia által vezérelt terápia személyre szabását és a virtuális-valóság alapú gamifikációt, hogy adaptív, skálázható terápiás rendszert hozzon létre, mely alkalmas terápiás célok megvalósítására szakképzett terapeuta rendszeres felügyelete és ellenőrzés mellett autizmus spektrumzavarral (ASD) élő gyermekek számára.