A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából elismerésben részesült a NIK három oktatója

A Neumann János Informatikai Kar három oktatója vehetett át díjat Prof. Dr. Kovács Levente rektor úrtól a Magyar Tudomány Ünnepe megnyitóján.

Mindinkább kézzelfoghatóvá válik, hogy a tudás olyan tőke, amely hosszú távon nemzeti vagyonunkat gyarapítja – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente rektor úr az ünnepélyes díjátadó előtti beszédében.

Az MTÜ nyitó rendezvényén Az év kutatója díjban részesült Prof. Dr. Kristály Alexandru, az MTA Doktora, egyetemi tanár.

Szakterülete a variációszámítás, a kritikus pontok elmélete és a geometriai analízis. Az elmúlt években mély matematikai problémákat oldott meg, mint pl. a 145 éves Lord Rayleigh-sejtés analógját pozitívan görbült tereken. 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia Arany János-díjjal ismerte el tevékenységét a Kiemelkedő Tudományos Teljesítmény kategóriában.

Az év legtöbbet idézett kutatója díjat Dr. Haidegger Tamás egyetemi docens, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ főigazgatója vehette át.

Szakterülete az orvosi robotika, autonóm rendszerek biztonsága, számítógéppel integrált sebészet.

Az év fiatal kutatója elismerésben Dr. Kertész Gábor egyetemi docens részesült, aki PhD fokozatát 2019-ben szerezte az Óbudai Egyetem Alkalmazott Informatikai és Alkalmazott Doktori Iskolájában.

Kutatási területe az alkalmazott gépi tanulás, a mély metrikus tanulás. A Neumann János Informatikai Karon működő Alkalmazott Gépi Tanulás kutatócsoport vezetője.

2021-ben hazai kutatókkal közösen megalapította a High Performance Computing szakosztályt a Neumann János Számítógéptudományi Társaságban, amelynek jelenleg is elnöke.

Gratulálunk a díjazottaknak!