A Neumann János Informatikai Kar professzora rangos elismerésben részesült

A Neumann Társaság minden évben díjjal tünteti ki a hazai informatikus világ kiemelkedő szakembereit, amely elismeréseket hagyományosan az éves  konferencián adják át a díjazottaknak. Idén tizenhárom szakember részesült elismerésben, köztük az Óbudai Egyetem oktatója. A Neumann János Informatikai Kar egyetemi tanára, Prof. Dr. Szénási Sándor Kalmár-díjban részesült.

A Társaság évente három hazai szakember életpályáját jutalmazza kitüntetéssel, melyet a több évtizedes szakmai tevékenység, a kiváló Kalmár-díjban azok a tagok részesülnek, akik a számítástudományban, illetve a számítástechnika alkalmazása területén kimagasló eredményeket értek el. Prof. Dr. Szénási Sándor a Szoftverfejlesztés és Mesterséges Intelligencia Intézeti Tanszék vezetője. Több mint 20 éves felsőoktatási tapasztalatait főként programozási nyelvek, algoritmuselmélet oktatásában szerezte meg. Az NJSZT HPC Szakosztály alapító tagja.

Forrás: https://njszt.hu/hu/news/2023-11-16/informatikai-szakembereket-dijazott-es-kituntette-az-ev-informatikai-ujsagirojat