BME-PANNON-HTE NetSkills

Ha jártas vagy számítógép-hálózatok konfigurálása és üzemeltetése terén, akkor ne habozz, jelentkezz a BME-Pannon-HTE NetSkills Challenge 2021 országos versenyre, és nyerd meg a támogatók által tárgynyereményként felajánlott laptop, tablet, vagy okostelefon egyikét! A feladatok témája és nehézségi szintje alapvetően a Cisco CCNA, Network Security képzéseket, valamint az IPv6 témakörét öleli fel, de magasabb szintű tudást és gyakorlatot (CCNP) vagy más témakör (IoT) ismeretét igénylő részfeladatok is előfordulhatnak.

A verseny egyéni, 2 fordulós, magyar nyelvű, és nyitott minden magyarországi felsőoktatási intézményben tanulmányait folytató hallgató számára előzetes regisztráció után. Az online webes előszelekciót követően a 6 legjobb hallgató a második, eszközös fordulóban mérheti össze tudását, amelynek a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának Cisco laborja ad otthont.

Az online webes előszelekció két részt tartalmaz, így az elméleti tudásra fókuszáló, kb. 50 kérdésből álló tesztet követően egy konfigurációs feladatot kell megoldani a Cisco Packet Tracer hálózati szimulátorban. Az eszközös fordulóban Cisco eszközökből álló hálózatot kell konfigurálni, valamint hibaelhárítással kapcsolatos feladatokat kell megoldani. A verseny első 3 helyezettje között a fentebb említett értékes tárgynyeremények, valamint különdíjak kerülnek kiosztásra!

Regisztráció határideje: 2021. november 17., 12.00 óra
Online forduló: 2021. november 18., 16.00 – 20.00 óra között
Eszközös forduló: 2021. november 26., 10.00 – 13.00 óra között
Eredményhirdetés és díjátadó: 2021. november 26., 15.00 óra