Eredményes volt a TDK a Neumann Karon

2021. november 17-én személyes jelenléttel került megrendezésre az Óbudai Egyetem 54. Tudományos Diákköri Konferenciája, amely karonként került megszervezésre. A Neumann János Informatikai Kar esetén 38 pályamunka került bemutatásra összesen 6 szekcióban.

A megnyitón Prof. Dr. Kozlovszky Miklós dékán úr köszöntötte a megjelenteket, és örömét fejezte ki a nagy számú pályamunka és résztvevőszám kapcsán. Kiemelte, hogy a tudományos diákköri tevékenység már önmagában többletmunka, egy olyan „plusz”, amiért minden pályázó és az őket felkészítő oktató méltó az elismerésre.

Ezt követően Pecsuk János, a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft. képviseletében üdvözölte a hallgatóságot; elmondta, hogy NIK-es öregdiákként örömteli számára e falak közé visszatérni, és mindenkinek sok sikert kívánt az előadásaikhoz. A Morgan Stanley a Neumann Kari TDK kiemelt támogatója, köszönjük a konferencia megvalósításában vállalt szerepüket.

A megnyitót követően tehetséges hallgatóink előadásaikban bemutatták kutatás-fejlesztési tevékenységüket, tudományos eredményeiket. Mindannyian jól bizonyították, hogy az egyetemi tanulmányok nagyszerű kiegészítése a tudományos diákköri tevékenység, amely segít elmélyíteni a tanórákon megszerzett tudást, és egyben új szemléletmódot szolgáltat a hallgatónak. Ez, a felfedező látásmód, amely a kíváncsi mérnökök, fiatal kutatók esetén a szakmai professzionalizmusukat új szintre emeli.

A szakmai visszajelzések és kérdések valamint a támogató megjegyzések lévén a munka újult erővel folytatódhat. Bízunk benne, hogy az érdeklődő hallgatóknak bátorításul szolgálnak a hallott és látott előadások, és hamarosan őket is mint TDKzók köszönthetjük majd.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre november 24-én került sor: minden résztvevőnek gratulálunk és további sikeres tevékenységet kívánunk!

A NIK Tudományos Diákköri Konferenciát a Nemzeti Tehetség Program és a Miniszterelnökség, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása” (NTP-HHTDK-21) című pályázaton eredményes NTP-HHTDK-21-0017 számú kari pályázata is támogatja.

Dr. Vámossy Zoltán
ETDT elnök, NIK TDK felelős