Erősödő ipari kapcsolatok az Óbudai Egyetemen

A képzést és a kutatást, fejlesztést, valamint innovációt érintő együttműködési megállapodásokat kötött egy időben az Óbudai Egyetem a NIX Tech Kft.-vel, az Asura Technologies Zrt.-vel és az ELKH Agrártudományi Központtal. – Kiemelten fontosnak tartjuk az ipari és üzleti kapcsolatokat. A cégek igényei és egyetemünk mérnöki képzési kínálata számos ponton fedik egymást. Fontosnak tartottuk, hogy céges partnereinkkel valós és személyes kommunikáció jöjjön létre, mindegyik szereplő tudásbázisára építve, ami a gyakorlat nyelvére is lefordítható innovációt jelent. Egymás tevékenységének közvetlen megismerése az egyetem kutatás-fejlesztési projektjeinek mielőbbi eredményességében is megnyilvánulhat – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente, az egyetem rektora.

A teljes cikk az alábbi linken olvasható.