High Performance Computing konferencia 2023 - Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar Skip to main content
Események betöltése

« Összes Események

• Ez az esemény elmúlt.

High Performance Computing konferencia 2023

2023 november 8

Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság High Performance Computing szakosztálya konferenciát szervez. A High Performance Computing a kutatások és az üzleti élet területén is egyre inkább megkerülhetetlen fogalom. Alapfeladata a nagy számításigényű feladatok elfogadható időn belüli megvalósítása a rendelkezésre álló hardver eszközök maximális kihasználásával. Hagyományosan ez a szuperszámítógépek használatát jelentette, amelyekhez csak nagyon kevesek férhettek hozzá, azonban az utóbbi évtizedben ez kezd alapvető igénnyé válni. A többmagos és többprocesszoros rendszerek mellett a grafikus kártyák teljesítménye is jelentősen megnőtt, nem is beszélve a felhőalapú elosztott rendszerekről.

Dátum:
2023 november 8