Girls @ tech – Ösztöndíjprogramot hirdet az Óbudai Egyetem és a Yettel

Pályázati kód: ÓE-NIK-343-2024

A Yettel célja, hogy Magyarország egyik vezető mobilszolgáltatójaként ügyfelei digitális partnere legyen. Munkáltatóként fontosnak tartja, hogy támogassa a nők szakmai előmenetelét a technológia területén, ezzel is elősegítve a munkahelyi esélyegyenlőség megvalósítását. Az ösztöndíjjal célja, hogy támogassa az informatikában tanuló lányok képzését, mert fontosnak tartja, hogy a megszerzett tudás vonzó karrier- és életúthoz segítse őket.

Telekommunikáció, informatika, mobilhálózatok, automatizálás, mesterséges intelligencia, 5G, IT-szolgáltatások fejlesztése, IT-biztonság. Ha van egy jó ötleted, szakdolgozati terved, kutatási témád, ne habozz, pályázz! Ösztöndíjunkkal olyan kutatómunkát támogatunk, amely a műszaki-képzési területen kapcsolódik a Yettelhez, vagy a mobilszolgáltatás területéhez. Kutass egy olyan területen, ami érdekel, mi pedig cserébe ösztöndíjjal támogatunk!

Kiket várunk?

• az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karán aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező női hallgató,
  • aki műszaki területen tanul és/vagy érdekli a mobiltechnológia,
  • BSc vagy MSc tanulmányait végzi a pályázat kiírásának idején.

Mivel pályázhatsz?

• Egy minimum 2, maximum 4 oldalas, magyar nyelvű összefoglalót várunk, amiben bemutatod kutatási terved/ötleted. A pályázatra való jelentkezésedben kérjük, hogy vázold, milyen problémára keresed a megoldást, milyen módszertannal és eszközökkel dolgozol, valamint hogy milyen eredményeket szeretnél elérni.
  • Küldj egy maximum egyoldalas motivációs levelet, amelyben bemutatod, hogy mit tanulsz, miért érdekel a műszaki terület és/vagy a mobiltechnológia, milyen a vele való kapcsolatod.

Mit adunk & mit kérünk?

• Az ösztöndíjat szemeszterenként 4 hallgatónak ítéljük oda.
  • Minden nyertes hallgató 2 féléven keresztül félévente 625 000 forintos ösztöndíjat kap.
  • A Yettel vállalja, hogy a hallgatóknak a kutatási időszak alatt, valamint a diplomázást követően szakmai konzultációt biztosít a vállalat szakembereivel.
  • Az ösztöndíjas hallgató vállalja, hogy
    • az ösztöndíjas időszakban aktív hallgatói jogviszonnyal fog rendelkezni;
    • kutatási tervét magyar nyelven bemutatja egy, a Yettel munkatársainak szervezett belső rendezvényen;
    • valamint vállalja, hogy a kutatásának eredményéről a pályázat elnyerésétől számított 1 éven belül beszámolót készít PDF formátumú, legalább 20 oldalas dokumentumban, melyet az Óbudai Egyetem, valamint a Yettel Magyarország Zrt. rendelkezésére bocsát.

Meddig jelentkezhetsz?

Az ösztöndíjpályázatra történő jelentkezés határideje: 2024. július 31.

A pályázatot elektronikus úton kell benyújtani!

A pályázat elbírálása

A benyújtott pályázatokról  a pályázat lezárultát követő legkésőbb 20 munkanapon belül döntés születik.

A döntések ellen jogorvoslatnak helye nincs.

A pályázat szakmai irányítója és lebonyolítója a Neumann János Informatikai Kar.

Az ösztöndíj elnyeréséről az Egyetem és a Yettel által közösen felállított bizottság dönt.

Letölthető dokumentumok

Pályázati menetrend és feltételek