Hallgatóink is hozzáteszik szaktudásukat a koronavírus ellen vívott harcba

2020. április 3-5. között került megrendezésre a HWSW Informatikai Hírportál által kiírt és szervezett 48 órás online hackathon és ötletverseny, a Hack The Crisis Hungary, párhuzamosan 15 másik ország (többek közt Szlovákia, Hollandia, Argentina, Madagaszkár, Ciprus, Nigéria, stb.) online ötletversenyével. Az esemény célja az volt, hogy a versenyző csapatok a koronavírus okozta nehéz helyzetben a szervezeteket, közösségeket, illetve oktatási intézményeket támogassák hasznos, életmentésre, közösségek és vállalkozások támogatására, valamint az oktatás digitalizálására alkalmas fejlesztésekkel. A versenyre több mint 800 magyar fejlesztő, mentor és szakértő jelentkezett és 134 pályamű született.

A Save Life kategória győztes csapatának egyik tagja, Kelemen Balázs, az Óbudai  Egyetem Neumann János Informatikai Karának hallgatója, valamint az 5 fős csapatból további 2 csapat tag is egyetemünkön szerzett korábban oklevelet. A győztes fejlesztés a Covibed nevet kapta, mely védőfelszerelésben is egyszerűen kezelhető digitális betegágy nyilvántartási rendszer, az ágyakra kihelyezett QR kódok segítségével a kórtermek terheltségéről biztosít pontos, valós idejű adatokat az egészségügyben dolgozók számára. Az alkalmazást bemutató 2 perces videó itt elérhető: https://www.youtube.com/watch?v=YmS1BrTByLo&feature=emb_title

Büszkék vagyunk, hogy ilyen kiváló szakemberek kerülnek ki az egyetemünk falai közül, gratulálunk a sikerükhöz!