High Performance Computing konferencia 2023

Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság High Performance Computing szakosztálya konferenciát rendez 2023. november 8-án.

A High Performance Computing a kutatások és az üzleti élet területén is egyre inkább megkerülhetetlen fogalom. Alapfeladata a nagy számításigényű feladatok elfogadható időn belüli megvalósítása a rendelkezésre álló hardver eszközök maximális kihasználásával. Hagyományosan ez a szuperszámítógépek használatát jelentette, amelyekhez csak nagyon kevesek férhettek hozzá, azonban az utóbbi évtizedben ez kezd alapvető igénnyé válni. A többmagos és többprocesszoros rendszerek mellett a grafikus kártyák teljesítménye is jelentősen megnőtt, nem is beszélve a felhőalapú elosztott rendszerekről.

A konferencia célja a hazai kutatók és ipari szereplők számára bemutatkozási lehetőségének biztosítása, szakmai népszerűsítése, a hazai közösség összefogása.

Helyszín: Óbudai Egyetem, 1034 Budapest Bécsi út 96/B F.09 előadó

A tervezett program: