Holland hallgatói csoport a NIK-en

Október 25-én a Neumann János Informatikai Kar vendégül látta az Asset | SBIT nevű diákszövetkezet tagjait. Az Asset | SBIT nevű szervezet 1984-ben alakult a hollandiai Tilburgi Egyetemen, ma már több mint ezer aktív tagot és alumni tagot számláló, üzleti gazdaságtan és információmenedzsment szakos hallgatói kör.

A szövetkezetből több mint 20 fő érdeklődő hallgató érkezett, akik szerették volna megismerni a Kart és kifejezetten érdeklődtek a gazdaságinformatikus mesterképzés kapcsán. A hallgatókat Prof. Dr. Lazányi Kornélia Erasmus koordinátor és Dr. Kertész Gábor kutatási dékánhelyettes fogadta.

Tekintettel a közös érdeklődési körökre és szakterületekre a hallgatók betekintést nyertek a Kar képzéseibe, megismerték a jelentkezés feltételeit és a lehetséges közös kapcsolódási pontokat. Ezt követően kötetlen beszélgetés mellett megtekintették az IT Evolúció kiállítást, bejárták az Egyetem óbudai campusát és a Kiscelli Parkerdő ösvényeit.