Megalakult az Óbudai Egyetem Mesterséges Intelligencia Átállási (AI Transition) Bizottsága

Az AI technológia fejlődése rohamosan alakítja át a világot, mellyel lépést kell tartanunk. Ennek hatására 2024. április 8.-án megalakult az Óbudai Egyetem Mesterséges Intelligencia Átállási (AI Transition) Bizottsága, mivel szükségessé vált egy szervezet megalakulása, mely az ennek következményeivel járó kihívásokat kezeli, az esetleges problémákat orvosolja, vagy éppen az ebben rejlő lehetőségeket aknázza ki.

Az Intézmény feladata az oktatási és adminisztrációs szféra felkészítése az AI boom okozta kihívások kezelésére. A Bizottság tevékenységei között szerepel az AI technológiai infrastruktúra fejlesztése az oktatási intézményekben, az egyetem digitális átállásának elősegítése, különösen az AI technológiák integrálása, valamint az AI alapú oktatási módszertanok és eszközök alkalmazása terén. Az intézmény központi törekvése a fenntartható, etikus és jogilag megalapozott AI felhasználás előmozdítása az oktatás és adminisztráció minden területén.

Összességében a Bizottság fontos szerepet játszik az oktatás és adminisztráció AI alapú átalakulásában, elősegítve a fenntartható és felelős AI felhasználást a jövőbeli generációk számára.