MTA Alumni és Óbudai Egyetem

Az idei tanévben is folytatódik a Magyar Tudományos Akadémia előremutató MTA Alumni programja, melyben az Óbudai Egyetem is részt vesz. A program célja, hogy már fiatal korban, a középiskolában népszerűsítse a tudományos és kreatív gondolkodást, kutatók előadásai által. A program keretein belül Karunk dékánja, Dr. Eigner György tartott előadást „Mesterséges intelligencia az orvostechnikai fejlesztés gyakorlatában” címmel a budapesti Szent Margit Gimnáziumban.

Dékán úr előadásának első részében az Óbudai Egyetemen zajló folyamatokat, kutatási irányokat népszerűsítette az érettségi előtt álló diákoknak. Az előadás fő témája a mesterséges intelligencia, azon belül is annak orvostechnikai fejlesztésben való használata volt. Bemutatásra kerültek az egészségügyben használt eszközök, a legegyszerűbb alkoholszondától a sebészeti robotig, de szó esett az egyetemen folyó jelenlegi kutatásokról is.

Az előadásról szóló részletes beszámoló itt érhető el.