Rekordérdeklődés a Neumann Kar Nyílt napján!

Csaknem hatszáz látogató érkezett a Neumann János Informatikai Kar nyílt napjára – sokan a közelmúltban megrendezett Educatio kiállításon találkoztak a Kar képviselőivel és az ottani pozitív tapasztalat miatt jöttek el pénteken a Bécsi úti campusra. Jellemzően végzős középiskolások érkeztek iskolai szervezésben, de sok 11-ik évfolyamos diák érkezett a szüleivel együtt, hogy megnézzék milyen képzéseket kínálunk a Karon. Az Educatio kiállításhoz hasonlóan a felvételi ponthatárokról érdeklődtek sokan, kíváncsiak voltak a szakok felépítésre, de rengeteg kérdést kaptak a HÖK-ös hallgatók a diákéletről. Az érdeklődők a Bejczy Antal iRobottechnikai Központban (BARK) is körülnéztek, a kutatókat szinte megrohamozták, mindent tudni akartak a robotoktól és a robotikai fejlesztésekről.

A Nyílt nap keretében a diákoknak az aulában egy virtuális valóság (VR) szemüveget is alkalmuk volt kipróbálni, az Egyetemen vendégeskedő Budapesti Spotlight Heritage Temesvár XR-Bemutatóés Nemzetközi Fesztivál jóvoltából. A nap során a résztvevők közvetlen kapcsolatba kerültek a Temesvár nevezetességeit bemutató virtuális valóság-alkalmazásokkal, végigsétálhattak a város utcáin, meglátogathatták és megismerhették a leghíresebb műemlékeket.

A rendezvény a Temesvár 2023 EKF – Európa Kulturális Fővárosa – rendezvénysorozat része, amelyben kiemelt szerephez jut a város kulturális örökségét meghatározó soknemzetiségű, multikonfesszionális és változatos hagyományokat ápoló román–magyar–német–szerb kulturális-nyelvi közössége.

A programokról Dr. Eigner György dékán az M5 csatorna Agenda című műsorának adott interjút, amelyben beszámolt a Kar törekvéseiről és a közelmúltban elért eredményekről is.

Eredményesen telt a nyílt napunk, bízunk benne, hogy a hozzánk ellátogató diákok nagy része hallgatóként tér vissza az Egyetemre, akár már szeptemberben.