Tavaszi TDK a Neumann Karon

Április 27-én rendezte az Óbudai Egyetem az 55. Tudományos Diákköri Konferenciát, melynek részeként a Neumann János Informatikai Karon négy szekcióban összesen 25 pályamunkát mutattak be a nevezett hallgatók. A nézők között a hallgatótársak és érdeklődők mellett ipari partnerek képviselői is helyet foglaltak, támogatásukkal hamarosan ösztöndíjprogram indul a TDK-n résztvevő informatikus hallgatóknak.

Az Óbudai Egyetemen hagyományosan a tanév mindkét szemeszterében rendezünk Tudományos Diákköri Konferenciát, a tavaszi félévben erre áprilisban került sor. A Neumann Kar szekcióit Dr. Eigner György mb. dékán nyitotta meg, beszédében köszöntötte a résztvevő hallgatókat és az érdeklődőket. Elmondta, hogy a Neumann Karon nagy hagyománya van a tudományos diákköri munkának, üdvözölte a nagy számú résztvevőt, sok sikert kívánt a pályamunkák prezentációjához.

A Neumann Kari TDK tevékenységet a 2022. évben több ipari partnerünk is megtisztelte támogatásával, financiális hozzájárulásukkal ösztöndíjprogramot indítunk a legkiemelkedőbb hallgatók tudományos tevékenységének támogatására.  A Neumann Kari TDK tevékenység gyémánt fokozatú, kiemelt támogatói a Robert Bosch Kft. és a Huawei Technologies Hungary Kft., arany fokozatú partner a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft. és az EPAM Systems Kft.

A megnyitót követően a hallgatók négy párhuzamosan rendezett szekcióban prezentálták tudományos eredményeiket, kutatás-fejlesztési tevékenységüket. Mindannyian jól bizonyították, hogy az egyetemi tanulmányok nagyszerű kiegészítése a tudományos diákköri tevékenység, amely segít elmélyíteni a tanórákon megszerzett tudást, és egyben új szemléletmódot szolgáltat a hallgatónak. Ez – a felfedező látásmód -, amely a kíváncsi mérnökök, fiatal kutatók esetén a szakmai professzionalizmusukat új szintre emeli.

Bízunk benne, hogy az érdeklődő hallgatóknak bátorításul szolgálnak a hallott és látott előadások, és hamarosan őket is mint TDK-zók köszönthetjük majd.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre május 4-én került sor: minden díjazottnak és résztvevőnek gratulálunk és további sikeres tevékenységet kívánunk!

Díjazottak:

I. díj:

Szántó Marcell, Szász László, Strasser Gergő
A diabétesz kezelésének optimalizálása gesztusdetekciós alapon
Dr. Eigner György, egyetemi docens
Dénes-Fazakas Lehel, tanársegéd

Almásy Márton György, Hörömpő András
On-policy mély megerősítéses tanulás tumorkezelés optimalizálására
Kiss Dániel, tanársegéd

Gulyás Oldal Laura
Szerzőség-megállapítás magyar szóbeágyazási modellekkel mély tanulási alapokon

Ligetfalvi Bence