A Neumann János Informatikai Kar hallgatója nyerte meg a 10. alkalommal meghirdetett BME-Pannon-HTE NetSkills Challenge versenyt

Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának hallgatója, Balogh Viktor nyerte meg a 10. alkalommal meghirdetett BME-Pannon-HTE NetSkills Challenge országos hálózati informatikai versenyt, melyet a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara, a BME és a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület szervezte.

A 2023. november 24-én megrendezett esemény egyúttal a Műszaki Informatikai Kar fennállásának 20. évfordulóját és a Cisco Hálózati Akadémia Program 25. születésnapját is szerette volna méltóképp megünnepelni, ezért a korábbi évek bajnokai is meghívásra kerültek, de természetesen a torta sem maradt el.

Az előző évhez hasonlóan a verseny egyéni, 2 fordulós, magyar nyelvű, és nyitott volt minden magyarországi felsőoktatási intézményben tanulmányait folytató hallgató számára az előzetes regisztráció után. Az online webes előszelekciót követően a 6 legjobb hallgató a második, eszközös fordulóban mérhette össze tudását, amelyre a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar Cisco laborjában került sor.

A már komoly presztízzsel bíró versenyre idén több mint 50 hallgató nevezett, a Pannon Egyetem mellett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Óbudai Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem is képviseltette magát.

A versenyzők célja a döntőben egy több sebből vérző, több telephellyel rendelkező vállalat hálózatának helyreállítása, valamint a telephelyek közötti IP-telefonszolgáltatás újraindítása volt.

A verseny első 3 helyezettje között a támogatók által felajánlott értékes tárgynyeremények kerültek kiosztásra!

Első helyezett: Balogh Viktor (ÓE)
Második helyezett: Wirker Dávid Zoltán (BME)
Harmadik helyezett: Gallik Zoltán (BME)
Negyedik helyezett: Nagy Tamás (PE)