Nyári egyetemi képzésen jártak hallgatóink és kollégáink

2023 nyarán ismét megrendezésre került a Biomedical Engineering Summer School elnevezésű nemzetközi nyári egyetem a németországi Wilhelmshavenben, a Jade University szervezésében. Az Óbudai Egyetem és a német partnerintézmény között évek óta kiváló a kapcsolat, egyetemünk oktatói számos alkalommal tartottak már előadást a hallgatóknak az elmúlt közel két évtizedben. Az idei nyári egyetemen Erasmus+ Blended Intensive Program keretein belül a Neumann János Informatikai Kar több hallgatója és oktatója is részt vett.

A háromhetes képzés idén is három fő témakört ölelt fel: a hallgatók alkalmazott mesterséges intelligencia, orvosbiológiai mérnöki tudomány alapjai, valamint orvosbiológiai jel- és képfeldolgozás, elemzés sávokon sajátíthattak el gyakorlati megközelítésű tudást az oktatóktól. A szervezői kiemelték, hogy az orvostudomány, a biológia és a mérnöki tudományok az öregedő társadalmakban egyre fontosabbá válnak, és egyre növekszik az igény az innovatív orvostechnológiai megoldások iránt is.

Az orvosbiológiai képfeldolgozás sávon résztvevők a digitális képalkotás alapjait, valamint a Python képfeldolgozási lehetőségeit ismerhették meg, továbbá dolgoztak a CellProfiler nevű képelemző szoftverrel is Kiss Dániel tanársegéd szakmai irányításával. A gépi tanulás orvosbiológiai alkalmazásait mutatta be Farkas Attila tanársegéd a nyári egyetem hallgatóinak az alkalmazott mesterséges intelligencia sávon. A kurzus során elméleti és gyakorlati formában ismerkedtek meg a résztvevők többek között a neurális hálózatokkal, azok kialakításával, működésével és a konvolúciós neurális hálózatok alkalmazási lehetőségeivel. A hallgatók mindkét sávon aktív csoportmunkában és gyakorlatorientált megközelítésben mélyíthették el tudásukat.

A kiváló hangulatú, szakmai és szabadidős programokban gazdag nyári egyetem nemzetköziségét a helyszínt biztosító német hallgatók és kollégák mellett spanyol, portugál, brazil, mexikói, török, román és magyar intézményekből érkező hallgatók és oktatók biztosították.