A Texasi Egyetem El Paso-i campusán járt az Óbudai Egyetem több oktatója és kutatója

Az egy hetes szakmai út a „Folytonos logika az átláthatóbb gépi tanulás szolgálatában: új típusú neurális hálók implementációja képfelismerésben” című TéT pályázat keretén belül valósult meg, azzal a céllal, hogy elmélyítse a magyar és a Prof. Dr. Vladik Kreinovich vezette kutatócsoport közös kutatási tevékenységét.

A szakmai út ideje alatt az informatikai és mérnöki karok vezető kutatóival történtek szakmai egyeztetések, melyek fókuszában elsősorban a neurális hálózatok kutatása és vizsgálata, a fuzzy rendszerek és a folytonos logika volt, de a kutatók foglalkoztak a neurális hálózatok magyarázhatóságának kérdésével is, amely nélkülözhetetlen a felelősségvállalás, átláthatóság és a hálózatok által hozott döntések iránti bizalom fenntartása miatt. A folytonos logika alkalmazása lehetővé teszi a döntéshozatali folyamatok megértését és értelmezését, ami elősegíti a modell fejlesztését és a neurális hálózatok hatékony és etikus alkalmazását.

Az előadások mellett szakmai kapcsolatépítésre is sor került. Dr. Eigner György dékán úr és Dr. Csiszár Orsolya egyetemi docens úrhölgy egyeztetett Prof. Dr. Kanith Meissner dékán úrral, aki az UTEP informatikai karát vezeti. Az egyeztetés során szóba kerültek Óbudai Egyetem és a University of Texas at El Paso közötti lehetséges együttműködési irányok, pl. közös kutatás folytatása, hallgatói-mobilitási program kidolgozása, MoU aláírása. Meissner dékán úr pedig arra is ígéretet tett, hogy közeli európai körútján az Óbudai Egyetemet is meglátogatja.

Az utazás fontos mérföldkőnek tekinthető mind az Egyetem, mind pedig a Kar életében, mely elősegítheti a nemzetköziesítési törekvéseket és az USA irányú kutatási-oktatási együttműködéseket.

Az Óbudai Egyetem részéről a szakmai úton a delegációban Dr. Eigner György dékán úr, valamint Prof. Dr. Szilágyi László, Dr. Csiszár Orsolya, Dr. Csiszár Gábor, Dénes-Fazakas Lehel kutatók vettek részt.