Az Óbudai Egyetem 57. Tudományos Diákköri Konferenciája a Neumann Karon

Tavaszi szemeszter sincs Tudományos Diákköri Konferencia nélkül – az Óbudai Egyetem a hagyományoknak megfelelően ekkor is lehetőséget biztosít a hallgatóknak, hogy szakmai és kutatási eredményeiket bemutassák az intézmény oktatóiból álló zsűri előtt. A NIK tavaszi TDK-ján három szekcióban összesen 17 pályamunkával 21 alkotó mutatkozott be május 10-én.

A résztvevő hallgatókat, a témavezetőket, az ipari partnerek képviselőit és a vendégeket Dr. Eigner György, az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának dékánja üdvözölte, aki megköszönte a támogatók segítségét és eredményes munkát kívánt a résztvevőknek.

Dr. Vámossy Zoltán, az Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke felidézte, hogy ebben a félévben, áprilisban zajlott a kétévente rendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia, ami miatt kevesebb TDK pályázat érkezett, hiszen sok hallgató már országos keretek közt mérettette meg magát, sikeresen.  Megjegyezte, hogy a Neumann János Informatikai Kar hallgatói öt első helyezést és egy második helyezést értek el különböző szekciókban, öt hallgató pedig különdíjban részesült. Az elnök külön köszöntötte azokat a korábbi konferenciákon első helyezést elérő hallgatókat, akik ma már vendégként vannak jelen a látogatók között.

A Neumann Karon a 2022-es évben indultak el azok az együttműködések, amelyek keretein belül a kar vállalati partnereinek szponzorációjával valósulnak meg a TDK konferenciák – ismertette Dr. Kertész Gábor, a kar kutatási dékánhelyettese. Gyémántfokozatú partnerként támogatja a NIK TDK megvalósulását az evosoft Hungary Kft., melynek képviseletében Garamvölgyi Attila domain manager köszöntötte a résztvevőket. Gyémánt fokozatú támogató a NIX Tech Kft., melynek képviseletében dr. Málik Benjámin Lajos ügyvezető igazgató mondott köszöntőt. A Neumann János Informatikai Kar TDK rendezvényeinek további gyémánt fokozatú, kiemelt támogatói a Nokia Solutions and Networks Kft. és 4iG Nyrt.

A Neumann János Informatikai Karon szponzori finanszírozásból indult a félévente meghirdetett hallgatói TDK ösztöndíjprogram, amely egy öt hónapon keresztül havi 80 ezer forintos támogatást nyújt az ösztöndíjas hallgatóknak. Ebben a szemeszterben három hallgató részesül ösztöndíjban: Bene Máté, Gombár Egon és Kelemen Dávid.

A több mint 70 éves hagyománnyal rendelkező tudományos diákköri mozgalom (röviden TDK) a tehetséggondozás speciális formája a magyarországi felsőoktatásban. A tudományos diákkörökben az oktatók konzultálásával, segítségével a hallgatók kutatási tevékenységet végeznek azzal a céllal, hogy a tudományos műhelymunka révén minőségi többlettudást szerezzenek, alkotási, fejlesztési folyamatban vegyenek részt. Eredményeiket pályamunkákban összegzik, melyeket két fős bírálóbizottság véleményez, majd pedig látványos előadások formájában mutatják be munkájukat a Tudományos Diákköri Konferencián. Ezek az események egyben versenyek is, ahol a zsűri helyezésekkel díjazza a legjobbakat, és javasolják részvételüket a kétévente megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK).

Az 57. Tudományos Diákköri Konferencia ünnepélyes eredményhirdetése 2023. május 24-én, szerdán 17:00-kor kerül megrendezésre a Budapest VIII., Tavaszmező utca 14–18. szám alatt, a TG.17. előadóban.

Az Óbudai Egyetem és a Karok TDK tevékenységét és konferenciáit támogatja a Nemzeti Tehetség Program és a Miniszterelnökség az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása” című pályázata (NTP-HHTDK-22).