A Thermo Fisher Scientific Hungary képviselői tárgyaltak az Egyetemen

Az amerikai Thermo Fisher Scientific Hungary hazai képviselői azért látogattak el az Óbudai Egyetemre, mert átfogó képet szerettek volna kapni a magyar piacról, ehhez azonban elengedhetetlen, hogy ismerjék a szakirányú egyetemi oktatást, és annak képviselőit is. Az egyebek mellett műszergyártással és szoftverfejlesztéssel foglalkozó vállalat és az Egyetem vezetői megvitatták a képzési sajátosságokat, elsősorban a programozó matematika, alkalmazott matematika és a szoftverfejlesztés terén, illetve a jövőbeli együttműködés részleteit is egyeztették.

A megbeszélésen részt vett Prof. Dr. Gulácsi László, az Óbudai Egyetem tudományos rektorhelyettese, Dr. Eigner György, a Neumann János Informatikai Kar dékánja, Mezei Miklós, az Óbudai Egyetem Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, a Thermo Fisher Scientific Hungary képviseletében Larry Kushnir, adat- és adattudományi stratégiáért, analitikáért és árképzésért felelős alelnök, Radikovics Ákos, IT igazgató, Nacsa Éva és Géczi Dorottya menedzser.