Erősödő ipari kapcsolatok – újabb közös programot indít az Huawei Techologies Hungary Kft. és az Óbudai Egyetem!

A Huawei Techologies Hungary Kft. és az Óbudai Egyetem közötti együttműködésnek köszönhetően a Neumann János Informatikai Kar mérnökinformatikus BSc, mesterséges intelligencia specializáción tanuló hallgatóinknak elérhetővé vált a Huawei ICT Academy program, melynek keretein belül lehetőség van több modern szakmai témakörben online kurzusokat teljesíteni.A projektre a Huawei 15.300 USD-t biztosít (300USD/hallgató/két éles vizsga). Jelenleg 51 hallgató vesz részt a képzésen, amelynek elvégzése törzstárgyi keretben történik.

Témakörök

• Mesterséges intelligencia
  • Cloud rendszerek
  • IoT
  • Big Data

Az ingyenes online képzést a hallgatók két szinten (alap és profi) végezhetik el, a program sikeres befejezése kiváltja az érintett tantárgy záróvizsgáját. Háromféle vizsgatípus választható, 60%-os teljesítés esetén a hallgató egy Huawei minősítésről szóló oklevelet kap – ezzel a képzéssel és hitelesítéssel jelentősen jobb esélyekkel indul a munkaerőpiacon.

További hasznos dokumentumok a programról: