High Performance Computing minikonferencia 2022

Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara és a Neumann Társaság High Performance Computing szakosztálya minikonferenciát rendez 2022. november 8-án.

A High Performance Computing a kutatások és az üzleti élet területén is egyre inkább megkerülhetetlen fogalom. Alapfeladata a nagy számításigényű feladatok elfogadható időn belüli megvalósítása a rendelkezésre álló hardver eszközök maximális kihasználásával. Hagyományosan ez a szuperszámítógépek használatát jelentette, amelyekhez csak nagyon kevesek férhettek hozzá, azonban az utóbbi évtizedben ez kezd alapvető igénnyé válni. A többmagos és többprocesszoros rendszerek mellett a grafikus kártyák teljesítménye is jelentősen megnőtt, nem is beszélve a felhőalapú elosztott rendszerekről.

A minikonferencia célja a hazai kutatók és ipari szereplők számára bemutatkozási lehetőségének biztosítása, szakmai népszerűsítése, a hazai közösség összefogása.

Helyszín: Óbudai Egyetem, 1034 Budapest Bécsi út 96/B F.09 előadó

A tervezett program:

16:00 – 16:05MegnyitóDr. Kertész Gábor
NJSzT-HPC
szakosztály elnök
16:05 – 16:20Plenáris előadás
High Performance Computing az Óbudai Egyetemen
Prof. Dr. Szénási Sándor
Óbudai Egyetem, Neumann János Informatikai Kar
egyetemi tanár
16:20 – 16:35Az Óbudai Egyetem felhőszolgáltatási platformjának ismertetéseDr. Eigner György
Óbudai Egyetem, Neumann János Informatikai Kar