Óriási siker volt a Kutatók Éjszakája a NIK-en!

A Kutatók Éjszakáján Több, mint 1500-an látogattak el az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karára szeptember 30-án, pénteken.

Iskolás csoportok, családok, középiskolás diákok, de kisgyerekes szülők is megtalálták a számukra érdekes programot.

Az egyik legérdekesebb program a Huawei „Lighting up the future – az 5G felhasználása címmel induló roadshow-ja volt. A látogatók a Doberdó úton ismerkedhettek meg a kamionnal, kipróbálhatták a berendezéseket, és minden kérdésükre választ kaptak.

Az aulában Forma 1-es pilótának érezhette magát, aki kipróbálta a versenyautószimulátort, egész délután és este hosszú sor kígyózott – mindenki tudni akarta, milyen érzés a volán mögött.

A Kutatók Éjszakákán számos kiállító is várta a látogatókat, de aki akart, saját drónt építhetett, vagy kipróbálhatta az irányítást, megtudhatta, milyen alaposan most kezet, na és persze kipróbálhatta a hidrogénmeghajtású Toyota Mirai-t.

A kar több oktatója és hallgatója is tartott előadást, beszámoltak a kutatási eredményeikről és a sikereikről is.