Szakmai gyakorlati lehetőség a Vitarex Stúdió Kft.-nél

Egészségügyi alkalmazás fejlesztése okostelefonra Xamarin alapokon

Az utóbbi évek egyik nagy lépése a Microsoft részéről a Xamarin felvásárlása és felhasználása volt, így a már jól ismert .Net platformon, C# nyelven is történhet okostelefon programozás – ráadásul párhuzamosan több platformra, többek között az Apple-féle iOS és a Google Android operációs rendszerére is. A Xamarin a teljes iOS és Android API-t lefedi, ráadásul a legmodernebb Visual Studio használatával történhet a fejlesztés.
Cégünk egyik piacvezető egészségügyi terméke védőnők számára biztosít nyilvántartási megoldást, melynek segítségével a napi munka során keletkező adminisztrációs feladatok könnyíthetők meg.
Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy helyhez kötöttség nélkül kerüljön sor az adatrögzítésre, így akár utazás vagy gondozott látogatás közben bővüljön a kötelező dokumentáció. A rögzített adatok hálózati adatcsere során kerülnek vissza a nyilvántartó rendszerbe, lehetővé téve a kényelmes és hatékony munkavégzést.
A hallgató feladata a Xamarin ökoszisztéma megismerése, az okostelefon alkalmazás specifikáció áttekintése, majd az adott szoftver iOS vagy Android részegységeinek létrehozása Xamarin alapú megoldásokkal.

Lépések:

• Xamarin technológia megismerése
  • Létező okostelefon alkalmazás megismerése
  • Igények áttekintése
  • Specifikáció kidolgozása
  • Alkalmazás kódolás, tesztelés
  • Beszámoló

Szükséges ismeretek:

Alapvető fejlesztés ismeretek (C# nyelven), absztrakciós készség, önálló munkavégzés, angol nyelven értő olvasás, szorgalom, kitartás.
A feladatra az ideális jelölt olyan hallgató, aki önálló labor vagy szakmai gyakorlat keretében szeretne megismerkedni a hagyományos fejlesztéssel, miközben részt vesz egy piaci termék elkészítésében.

Testtartás felismerő rendszer (edge ML) hibajelző modul fejlesztése

A végponton történő gépi tanulás (edge ML) egyik előnye a könnyű skálázhatóság, hiszen minden végpont új erőforrásokkal együtt lép a rendszerbe, valamint az adatvédelem, hiszen a feldolgozott adatok nem hagyják el a helyszínt.
A hallgató feladata egy hibabejelentő modul tervezése és elkészítése egy testtartás elemző gépi tanulási rendszerhez (pose estimation, pl. https://github.com/tensorflow/tfjs-models/tree/master/posenet). A rendszer egy Nvidia Jetson eszközön fut, ahol a készített modulnak lehetővé kell tenni a testtartással annotált és nyers videofolyam folyamatos mentését, és ezen belül a hibás rész kiválasztását és elküldését is.

Lehetőségek:

• Részvétel egy piacon működő cég mindennapi életében
  • Tapasztalatok szerzése valódi fejlesztések során
  • Napi megbeszélések a céges konzulenssel
  • Munkavégzésre alkalmas számítógép, fejlesztési eszközök

Követelmény:

• Működőképes, a cég által elfogadott kód
  • Részletes dokumentáció és
  • Élőszavas beszámolók (projektoros támogatással).

Jelentkezés esetén:

• Kölcsönös szándék és megállapodás esetén a tantárgy kereteit meghaladó munkavégzésre is van lehetőség
  • Adott témában kevésbé jártas, de érdeklődő agilis jelölt felvétele is lehetséges

Jelentkezés:

Czeiszing Erika: erika{kukac}vitarex.hu